HCS Blog

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Wpisy Zespołu
  Wpisy Zespołu Wyszukaj ulubiony zespół.
 • Login
  Login Formularz logowania

3 wskazówki dla skutecznego wdrożenia szkolenia sprzedażowego i ulepszenia swojego golfowego zamachu.

Dodane przez w w HCS
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 2614
 • 0 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

Bardzo lubię grać w golfa, lecz muszę z przykrością stwierdzić, że niestety nie jestem w tym dobry. A prawdopodobieństwo, że będę w tym dobry jest bardzo niskie. Gdybym jednak chciał poprawić swoje zdolności musiałbym spędzić trochę czasu z trenerem i popracować nad moim zamachem a potem jeszcze kilka lat na polu golfowym.

 

Niedawno jeden z moich znajomych powiedział, że na poważnie bierze się za poprawę swojej gry w golfa i wynajął w tym celu trenera. Zanim wybrali klub, w którym będą grali, trener zapytał go, jaki ma być wynik ich wspólnie spędzonych godzin. Mój znajomy powiedział, że chciałby poprawić zamach, aby móc uderzać w piłkę z większa precyzją. Trener zastanowił się przez chwilę a następnie w sposób typowy dla profesjonalistów rzucił wyzwanie dla celu mojego znajomego. „Czy właśnie tego naprawdę chcesz? Czy może wolisz osiągać dobre wyniki i stale strzelać Pary i Birdie? Zapytał. To zmusiło mojego znajomego do przemyśleń.

Wiele organizacji zatrudnia firmy szkoleniowe do warsztatów sprzedażowych. Przeszukują rynek w celu znalezienia najlepszego szkolenia, które w pełni spełni ich oczekiwania i sprosta ich potrzebom. Następnie wszyscy pracownicy działu sprzedaży przechodzą to jedno wybrane i wyjątkowe szkolenie, czy ich serię a organizacja „odhacza” kolejny zrealizowany krok w planie rozwojowym i uznaje wszystkich za przeszkolonych z technik sprzedaży. W takim podejściu zazwyczaj nie ma wzmocnienia treningu, brak jest trwałego zaangażowania, nie ma długookresowej strategii a ostatecznie wszyscy wracają do swoich utartych nawyków.

Często zastanawiam się, czy takie organizacje dostają tego, czego chcą? Jeśli chcą jedynie szkolenia sprzedażowego to raczej dostały, to co chciały. Jeśli prawdziwą potrzebą tych organizacji są wyszkoleni ludzie, którzy zmieniają swoje nawyki na lepsze, bardziej skuteczne i osiągają rezultaty – to mamy problem…

W FranklinCovey zajmujemy się treningami sprzedażowymi od ponad 10 lat i nasze doświadczenie pokazuje, że organizacje, które z powodzeniem implementują wykupione szkolenia robią 3 rzeczy:

1. Są skoncentrowane na pożądanych rezultatach.

Oznacza to patrzenie na szkolenie pod kątem tego, co naprawdę chce osiągnąć organizacja, co dane szkolenie wniesie do jej działalności.

 

2. Ciężko pracują, aby nowy sposób myślenia, nowe narzędzia oraz zachowania stały się częścią DNA organizacji.

Nie zatrzymują się dopóki szkolenie nie jest w pełni ukończone. Jest wiele rzeczy, które organizacja może zrobić, aby wzmocnić to, co jest nauczane w trakcie szkolenia sprzedażowego, jak przypominanie online, okresowe spotkania wzmacniające itp. Uważam, że wzmocnienie jest tak samo ważne, jak samo szkolenie.

 

3. Wymagają od pracowników odpowiedzialności za zachowania i wyniki.

Gdy ludzie wiedzą, że są odpowiedzialni za wprowadzenie w życie tego, czego nauczyli się na szkoleniu sprzedażowym chętniej zmieniają swoje zachowanie. Golfiści powinni zapytać samych siebie „Czy potrzebuję lekcji golfa, czy może chcę strzelać Pary i Birdie? Organizacje o profilu typowo sprzedażowym powinny zadać sobie pytanie „ Czy potrzebujemy szkolenia sprzedażowego, czy chcemy stałego wzrostu wyników?”

Zaczynając z wizją rezultatu, który chcielibyśmy osiągnąć, możemy wpływać na rezultat, który faktycznie osiągniemy.

0

Jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów w obszarze budowania i wdrażania rozwiązań szkoleniowych wspierających realizację wyników. Wielokrotnie uznawany tytułem najlepszego Trenera Roku. 


Posiada międzynarodowe certyfikaty trenerskie FranklinCovey, DOOR International, Jolles Associates, VitalSmarts. Zdobytą wiedzę wykorzystuje współtworząc i rozwijając know-how na polskim rynku. Przygotowuje oraz dostarcza projekty rozwoju kompetencji biznesowych oraz osobistych ze szczególnym uwzględnieniem wdrażania zmian i usprawnień w obszarze sprzedaży i zarządzania.


Szkoli kadrę zarządzającą i menedżerską polskich oraz międzynarodowych firm. Pracuje z największymi światowymi markami, takimi jak: ATOS IT Services, Nutricia Polska, Nivea, Shell Polska, Statoil. Polkomtel, AIG Bank, Toyota Bank, General Motors, Coty Polska.

Komentarze

 • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw komentarz

Gość piątek, 14 sierpień 2020